Karjeras nedēļas 2021 ietvaros!

Piektdien, 15.oktobrī ,Karjeras Nedēļas „IKT Tavai karjerai!” ietvaros, Valmieras 2.vidusskolā notika vairākas plānotās aktivitātes.

1.b klases skolēni klātienē aktīvi iesaistījās nodarbībā- interaktīvajā spēlē „Profesijas un darbarīki”, kuras laikā izspēlēja loto. Bērni iepriekš jau bija gatavojušies un uzzīmējuši arī savas nākotnes profesijas un tās aprīkojumu.

Priecē, ka zīmējuma un plakāta tapšanā iesaistījusies arī viņu vecāki un pat kā paraugs ietekmējuši bērna nākotnes profesijas izvēli.

Spēles gaitā bērni ne tikai papildināja savas zināšanas par profesijām un tajās izmantotajiem darba rīkiem, bet arī domāja par to, kādas tehnoloģijas tiek izmantotas gan savā nākotnes profesijā, gan pārējās profesijās.

9.a klases skolēni bija klātienē  „Randiņā ar IT speciālistu”, skolas IT sistēmas administratoru Ģirtu Vanagu ,kurš atbildēja uz dažādiem intervijas jautājumiem un nobeigumā arī uz skolēnu jautājumiem. Skolēni uzzināja gan kā Ģirts nokļuva šajā profesionālajā jomā līdz pat nepieciešamajām zināšanām un prasmēm IKT jomā un daudzveidīgām darbības iespējām .

Skolēni atzinīgi novērtēja iespēju tikties ar profesijas pārstāvi un iepazīt IKT jomu caur speciālista stāstījumu.

Karjeras Nedēļas ietvaros arī tehnoloģiju mācību priekšmetu skolotāji iekļāva savās mācību stundās karjeras caurvijas par IKT tēmu, profesijas, iespējas.

Savukārt 10 IM un10.MTE klases skolēni uzsāka dalību jaunā digitālā rīka „Digitālais portfolio” testēšanā, kas norisināsies līdz  oktobra mēneša beigām.

Kā arī visas klases no 1.-12. turpināja darboties pie Karjeras Nedēļas plānotās tēmas izpētes par informācijas un komunikācijas tehnoloģijām.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone