Karjeras nedēļa – ikgadēja tradīcija arī V2.V

1. gadā Karjeras nedēļa “KLAU! SADZIRDI UN SASKATI SAVAS IESPĒJAS!” notika no 26. līdz 30. oktobrim. Tas ir ikgadējs pasākumu cikls, kas aktualizē savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā.

Kaut arī ierobežojumu dēļ lielākā daļa pasākumu diemžēl notika attālināti un tiešraidēs, tomēr arī Valmieras 2.vidusskolas skolēni veica dažādus karjeras izpētes uzdevumus  profesiju izpētē.

1.-3.klašu skolēni uzzināja vairāk par savu vecāku profesijām, tās uzzīmēja un izveidoja savās klasēs izstādi “Mūsu vecāku profesijas!”

4.-6.klašu skolēni radošajās darbnīcās veica sabiedrībā pazīstamu cilvēku profesiju izpēti un izveidoja kolāžas „Latvijā populāru cilvēku profesijas!”

7.a klases skolēni attālināti apkopoja, kādas profesijas strādā mūsu skolā un izveidoja plakātu.

Savukārt 8.-12.klašu čaklākie skolēni attālināti veica sīkāku sev interesējošas profesijas izpēti interneta resursā „profesiju pasaule” un izveidoja Profesiju CV.

Īpaša atzinība par atsaucību direktora vietniekam un ekonomikas mācību priekšmeta skolotājam Vjačeslavam Piskunovam un 11.a klases skolēniem par atsaucību un tiešsaistes pieslēgšanos mācību stundas tēmas caurvijā ar VIAA organizēto diskusiju jauniešiem „Uzklausi, padomā un izlem pats!”, kā mērķtiecīgi plānot savu karjeru, uzklausot sabiedrībā zināmu cilvēku pieredzi.

Paldies arī tiem vecākiem, kas tomēr atrada laiku un pieslēdzās tiešsaistes VIAA organizētajai diskusijai par tēmu, kā palīdzēt, atbalstīt sava bērna karjeras lēmumu pieņemšanu, caur sevis iepazīšanu, savu spēju apzināšanos, sarunā ar Latvijā populāriem cilvēkiem.

Paldies visiem skolēniem, klašu audzinātājiem, mācību priekšmetu skolotājiem par iesaistīšanos un apzinīgu uzdevuma izpildi Karjeras nedēļas aktivitātēs!

Pedagogs karjeras konsultants: Lolita Eklone