Ekskursijas uz Valmieras uzņēmumiem!

Ceturtdien,24.maijā, Valmieras 2.vidusskolas 4.klases skolēni devās karjeras izvēles atbalsta  mācību ekskursijā  „Ko ražo Latvijā?” uz Valmiermuižu, ar mērķi  iepazīties ar ražotni “Valmiermuižas alus darītavu”, dažādajām profesiju jomām, kas nepieciešamas tās darbības nodrošināšanai.

4.klases skolēni mācību ekskursijas pirmajā daļā Valmiermuižas alus darītavas ražotnē tika iepazīstināti ar to, kā top iesala dzēriens un dabīgie ogu zelteri, iepazina meistaru arodus un prasmes, kas nepieciešamas, lai no rūpīgi izvēlētām sastāvdaļām taptu gardie veldzējumi, kas, ietērpti skaistā dizainā, ceļami svētku galdā. Skolēniem sagādāja prieku šo dzērienu degustācija. Skolēni uzzināja par pārtikas tehnologa, loģistikas speciālista, sabiedrisko attiecību speciālista, reklāmas un mārketinga speciālistu darba pienākumiem un specifiku. Kas zina varbūt kādam būs interese nākotnē izvēlēties kādu no šīm profesijām?

Mācību ekskursijas otrajā daļā skolēni uzzināja arī par Valmiermuižas staļļu darbību, profesiju pārstāvjiem, kas tajos strādā, kā arī paši varēs izmēģināt dažādas prasmes, kas šo profesiju pārstāvjiem nepieciešamas. Skolēni uzzināja par  vetārsta, zirgkopja un zirgu trenera profesijām.

Nobeigumā skolēni Valmiermuižas restorānā izbaudīja gardo zupu ar Valmiermuižā pašcepto maizi ar sviestu.

Paldies par sadarbību un atbalstu šī pasākuma norisē 4.klases audzinātājai Tatjanai Gusakovai.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone