EKOZIŅAS SEPTEMBRĪ

14.09. 2018.

Zaļā karoga pasniegšana

14. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika piešķirti apbalvojumi Latvijas Ekoskolām, kuras sveica gan Starptautiskā Vides izglītības fonda vadītājs Daniels Šafers , gan žūrijas pārstāvji no UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības komisijas un biedrības “homo ecos” pārstāvji. Starp  skolām, kas saņēma prestižo Zaļā karoga apbalvojumu par aktīvu darbu vides izglītībā un apkārtējās vides aizsardzībā, bijām  arī mēs – Valmieras 2. vidusskola kopā ar citām Valmieras Ekoskolām. Kopumā  tika apbalvotas 190 izglītības iestādes, 134 skolām saņemot Starptautisko Zaļo Karogu, bet 56 skolām – Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

Mūsu skola aktīvi  darbojas Ekoskolu programmā. Esam lepni un  ļoti gandarīti, ka jau  piekto reizi saņēmām prestižo Zaļā karoga balvu.

Šogad Eko kustība atzīmē savu 25. jubileju. Šis notikums padarīja šo pasākumu vēl īpašāku. Svinību pirmajā daļā tika pasniegti apbalvojumi un novērtēta Ekoskolu darbība. Otrajā daļā norisinājās Starptautiskā vides fonda asambleja(68 dalībvalstis).

Eko kustība ir viena no visaptverošākajām un populārākajām kustībām pasaulē. Tajā piedalās 200 miljoni cilvēku un tā aptver 68 valstis. Latvijā  šobrīd darbojas 240  Ekoskolas, bet pasaulē to ir 52 tūkstoši. 200 miljoniem cilvēku nav vienaldzīga planētas nākotne. Visi kopā, gan pieaugušie, gan bērni saprot, ka lai saglabātu mūsu planētu, katram  ir jāsāk ar sevi: nepiesārņot, neizmantot, neiznīcināt, nepaiet garām!

Pasākuma otrā daļa norisinājās uz AB dambja, kur Ekoskolu pārstāvji  ievietoja  laika kapsulu ar nākotnes redzējumu pēc desmit gadiem.

Pasākums bija veiksmīgs un interesants. Te bija gan iepazīšanās ar asamblejas delegātiem, gan atkalredzēšanās prieks, gan arī sadarbības kontaktu dibināšana ar citām Latvijas    Ekoskolām.

18.09. 2018.

Jauniešu zib-akcija- velobrauciens “Velosipēds vieno”

Akcijas mērķis bija parādīt  tās  dalībniekiem, vai    sarežģīti spēlēt pagalmos. Valmieras  četras skolas: VVV,

Zaļā skola, Valmieras 2. vidusskola un Sākumskola izbrauca noteiktu maršrutu , aptverot gan veloceliņus, gan daudzdzīvokļu māju kvartālus/pagalmus ar noslēgumu Gaujas krastā pie Vanšu tilta. Katrā kvartālā akciju dalībnieki izspēlēja kādu pagalma spēli, runāja ar iedzīvotājiem, iesaistīja pagalma bērnus spēles spēlēšanā,  aicināja pagalma iedzīvotājus braukt līdzi.

Akcija noslēdzās pie ugunskura. Dalībniekus vienoja gandarījums par  piedalīšanos pilsētas zaļajos darbos.

20.09.2018.

Svinīgā Ekoskolas karoga  pacelšana

Zaļā karoga pacelšana ir nozīmīgs brīdis visai skolai. Tas ir godam nopelnītais gandarījuma un lepnuma mirklis  par paveikto. 20. septembrī  12. klases skolēni svinīgi  ienesa karogu. Visi Ekopadomes dalībnieki piedalījās tā  pacelšanā.  Svinīgajā līnijā piedalījās ne tikai skolēni, bet arī bērnudārza vecākās grupas audzēkņi. Tieši šie mazie bērni, pārkāpjot skolas slieksni, jau zina un saprot, kāpēc mums ir jādzīvo saskaņā ar Ekoskolas  izvirzītajiem noteikumiem.

22.09.2018.

Piedalīšanās projektā “Piekrastes Tīrrade”

10. un 11. klase piedalījās projektā “Piekrastes Tīrrade” , kas veltīts Latvijas simtgadei. Skolēni tīrīja jūras piekrasti pie Carnikavas. Šī akcija jauniešiem   lika aizdomāties par to, kādu ieguldījumu mēs katrs varam sniegt  mūsu vides saglabāšanai

10.09. 2018.

10. klase Skaņākalna dabas takā

6.klase klase apmeklēja Skaņākalna dabas taku, lai  apskatītu  vienu  no Latvijas skaistākajām vietām – sarkanā smilšakmens klinti, kā arī vērotu dabas parkā esošos kokus un augus. Ekskursijā tika uzsvērta saudzīgas attieksmes pret dabu nozīme. Ekskursijas noslēgumā skolēni sakopa  pēc sevis atpūtas vietu.

28.09.2018.

8. klase apmeklē Palangu

28. septembrī 8. klase apmeklēja Palangu, kur iepazinās ar Lietuvas augu un dzīvnieku daudzveidību. Ekopadomes dalībnieki kopā ar klases audzinātāju jūrmalu atstāja tīru, neatstājot pēc sevis atkritumus.