“Dabas klase” Atpūtas parkā

Lai iedvesmotu ģimenes un draugus kopā saturīgi pavadīt laiku brīvā dabā, sestdien, 9.septembrī, Atpūtas parka topošajās atpūtas vietās (Gaujas krasta posmā starp Vanšu tiltu un Kazu krācēm) notika “Dabas klase” – videi draudzīgs dabas izziņas pasākums.

Tā laikā Latvijas Dabas muzeja entomolgs Jānis Dreimanis stāstīja par Latvijā sastopamajiem kukaiņiem un skaidroja skudru dzīves īpatnības. Valmieras Viestura vidusskolas jaunieši piedāvāja iespēju pētīt Gaujas ūdens kvalitāti, novērojot tajā dzīvojošos organismus. Savukārt Valmieras 2.vidusskolas jaunieši vadīja vides spēles dabā. “Dabas klases” apmeklētājiem bija pieejams arī “mākslas stūrītis”, kā arī izsalkuma remdēšanai uz ugunskura kūpēja karstas zupas katls. Lai neradītu papildu atkritumus, zupa tikai baudīta no līdzpaņemtajiem vairākkārtlietojamiem šķīvjiem vai bļodiņām.

avots valmiera.lv