„K ”komanda – „profesiju šarādes” un „karjeras puzle” Valmieras 2.vidusskolā

Strauji tuvojas Karjeras nedēļa – 2019 visās Latvijas skolās. Tas ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā pašvaldību skolu jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.

Karjeras nedēļas ietvaros, trešdien, 9.oktobrī, 1. un 2. klašu skolēni, improvizācijas aktieru – “K” komandas  (Dita Nitiša, Valdis Sils, Dzintars Rožkalns) vadībā, izspēlēja izglītojošas profesiju šarādes. Mazie skolēni prata nosaukt visdažādākās profesijas, sākot no tradicionāli pazīstamām, piemēram, frizieris, ugunsdzēsējs, šoferis līdz pat astronautiem un spoku medniekiem.

Jaunieši bērniem atraktīvā veidā atklāja prasmes, kādas būtu nepieciešamas dažādu profesiju pārstāvjiem. Bērni  varēja arī paši iejusties dažādās situācijās un iekāpt izvēlētās profesijas kurpēs, kā arī mācījās noskaidrot savas intereses un iespējas, lai apgūtu “sapņu” profesiju.

Savukārt 7.klašu skolēni ar aizraujošas spēles “karjeras puzle” palīdzību tika informēti par dažādām profesijām un tām nepieciešamajām prasmēm, kā arī aktualizēta jauniešu savlaicīga un apzināta tālākās izglītības un karjeras izvēle. Pasākuma laikā tika attīstīta prasme darboties komandā kopēja uzdevuma veikšanā.

Izdevumi par pasākumu segti no projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  finansējuma.

Gan 1., 2.klašu, gan arī 7.klašu skolēniem pasākums ļoti patika un viņi ar prieku sadarbojās ar mūsu viesiem- K komandu.

Pasākumi bija jēgpilni un izglītojoši.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone