Kā mums veicas? Kā mēs to zinām? Ko mēs darīsim tālāk?

Turpinot Valmieras 2.vidusskolas pedagogu profesionālo pilnveidi, savstarpējo sadarbību, citu izglītības iestāžu pieredzes apmaiņu un skolas kā mācīšanās organizācijas attīstīšanu,  2.decembrī tika organizēts seminārs ar sešām meistardarbnīcām un viesu uzstāšanos,  kur galvenais akcents ”Attīstības plānošana”.

Semināra atklāšanā uzstājās Valmieras attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja Ilze Eglāja, kas kopā ar pedagogiem pārrunāja pārmaiņu nozīmīgumu uzņēmējdarbībā, izglītībā, personīgo ieguvumu un iestādes attīstības iespējām. Skolas administrācija diskutēja par efektīvas skolas pamatpazīmēm, pedagoga individuāliem mērķiem izglītības iestādē, mērķtiecīgas mācīšanas nozīmīgumu un mācīšanās organizācijas spēku kopējai izaugsmei. Pedagogi dalījās ar semināros un kursos gūtām atziņām, pašvadītas mācīšanās -prasme mācīties mērķtiecīgi un rezulatatīvi, vienotām prasībām izglītības procesā, pārmaiņām kā ceļojumu.

Valmieras 2.vidusskolas kolektīvs ieklausījās Lietuvas Izglītības ministrijas eksperte, Svalia proģimnāzijas direktores Gitanas Kruopienes iedvesmas stāstā pār tendencēm izglītībā, cieņpilnu sadarbību ar skolēniem, vecākiem, sabiedrību ceļā uz kvalitatīvu izglītību, iespējamām grūtībām. Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas direktora vietnieces izglītības jomā Valijas Salnas un Diānas Zaharevičas redzējums par skolu kā mācīšanās organizāciju rada pārliecību, ka pakāpeniski, ar mērķtiecīgu darbu ir iespējams sasniegt labus  rezultātus izglītības iestādes kā mācīšanās organizācijas darbībā un tās atpazīstamībā sabiedrībā.

Dienas noslēgumā, pedagogiem bija iespēja “atslēgt domāšanas procesus” un ļauties atbalsta grupas rīkotājai meistardarbnīcai, veidojot savu sapņu ķērāju. Jāatzīst, nebija vienkāršs darbiņš, bet darbi sanāca izcili!

Mums ir dota katra diena, lai augtu!