Izstāde “Skola – 2018”

Piektdien, 23.februārī, ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādes” ietvaros, Valmieras 2.vidusskolas 11. un 12. klašu skolēni  apmeklēja „Izstādi Skola- 2018!” Rīgā.

Pēc izstādes apmeklējuma skolēni atzina, ka ieguvuši plašāku un kvalitatīvu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko mācību iestādi un nākamo profesiju.

Karjeras ekskursijas ietvaros, 11.un 12.klašu skolēni iepazinās arī ar Swedbank centrālo ēku Rīgā un aktīvi piedalījās divās praktiskās mācībstundās programmā „Dzīvei gatavs!” par drošību internetā un par finanšu plānošanu un budžetu. Šajās mācībstundās līdztekus programmā paredzētās tēmas apgūšanai, bankas darbinieces ar praktisku uzdevumu palīdzību sniedza priekšstatu par konkrētām profesijām, kurās attiecīgās zināšanas tiek pielietotas.

Skolēni izrādīja labas prasmes ekonomikā un problēmsituāciju risināšanā, par ko saņēma mācībstundu vadītāju uzslavu, kā arī atzina, ka ieguvuši jaunas zināšanas un priecājās, ka spējuši veiksmīgi pielietot ekonomikā un matemātikā apgūtās zināšanas praktisko uzdevumu izpildē.

Paldies arī klašu audzinātājām Gaļinai Ozolai un Natalījai Šildei par līdzdalību un atbalstu pasākumā.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone