Viesi no Pleskavas

19.septembrī Valmierā viesojās pārstāvji no sadraudzības pilsētas Pleskavas. Vizītes mērķis bija apmainīties ar pieredzi namu apsaimniekošanas, izglītības un sporta jomā, kā arī stiprināt sadarbību un sadraudzību Valmieras un Pleskavas starpā.

Pleskavas pilsētas delegācija tikās ar Valmieras pilsētas pašvaldības vadību, kā arī ar Valmieras 2. vidusskolas direktoru Andreju Gluhovu un direktora vietnieku administratīvi saimnieciskājā darbā Nauri Skride. Viesojoties skolā, Pleskavas delegācijas pārstāvji iepazinās ar mazākumtautību izglītības sistēmu Latvijā un bija patīkami pārsteigti par renovēto skolas ēku un plašajām iespējām, kas tiek piedāvātas audzēkņiem.
“Pedagogiem un audzēkņiem ir mirdzošas acis. Runājot ar viņiem, bija jūtams, ka bērniem un skolotājiem šeit patīk,” dalījās iespaidos V.Petrovs (Pleskavas pilsētas domes deputāts). Viesis pauda cerību, ka tiks nodibināta ciešāka sadarbība kultūras un izglītības jomā starp Valmieras 2.vidusskolu un kādu no Pleskavas skolām, un notiks skolēnu un pedagogu pieredzes apmaiņas braucieni.