Tikšanās ar NVA speciālistiem

Otrdien, 13.februārī, ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādes” ietvaros, Valmieras 2.vidusskolā 10.-12.klašu skolēni tikās ar Nodarbinātības valsts aģentūras Valmieras filiāles vadītāju Agru Spurdziņu. Karjeras attīstības atbalsta pasākuma laikā skolēni iepazinās ar aktuālāko informāciju par tēmu „Situācija darba tirgū un pieprasītākās profesijas”.

Skolēni aktīvi iesaistījās sarunā par to, kas ir darba tirgus un tā raksturojošie rādītāji, lieliski demonstrējot ekonomikas mācību priekšmetā gūtās zināšanas. NVA Valmieras filiāles vadītāja prezentācijā iepazīstināja ar jaunākajām tendencēm darba tirgū, iezīmēja situāciju ES darba tirgū un skaidroja kādi izaicinājumi nākotnē sagaida jauno paaudzi, kā arī raksturoja Latvijas darba tirgus pieprasījuma un piedāvājuma atbilstību. Sarunas gaitā tika akcentētas galvenās darba tirgum šobrīd un tuvākajā nākotnē nepieciešamās prasmes un nepieciešamā izglītība, kā arī komentēja prognozējamās tendences darba pieprasījumam un piedāvājumam darba tirgū. Jaunieši iepazinās ar pieprasītākām profesijām tuvāko desmitgažu laikā, kas pamatotas uz starptautiski veiktajiem pētījumiem.

Agra Spurdziņa vizuāli demonstrēja bezdarba līmeni dažādos Latvijas reģionos pēc 2018.gada janvārī apkopotajiem statistikas datiem, kā arī informēja par NVA piedāvātajiem pakalpojumiem un karjeras konsultācijām jauniešiem.

Pasākuma noslēgumā pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone aicināja skolēnus piedalīties interaktīvā aktivitātē, kurā skolēni izmantojot savas iepriekšējās zināšanas un jauno informāciju veica uzdevumu-  izveidoja dažādu nomināciju profesiju sarakstus un tos prezentēja.

Vidusskolēni atzinīgi novērtēja pasākumu, jo ieguvuši vērtīgu un noderīgu informāciju saviem nākotnes karjeras plāniem.

PKK Lolita Eklone