Stokholmas Universitātes maģistrantūras studenti iepazīst vides pārvaldību Valmieras 2. vidusskolā

Lai uzzinātu, kā dažādās organizācijās tiek risināti vides jautājumi, 10. un 11.aprīlī Valmieru apmeklēja vides pārvaldības maģistrantūras studentu grupa no Stokholmas Universitātes.
Vizītes laikā studenti apmeklēja dažādu vides pārvaldībā iesaistīto grupu pārstāvjus: Valmieras pilsētas pašvaldību, AS “VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA”, Valmiermuižas alus darītavu, Valmieras Attīstības aģentūru, Vidzemes TV, Valmieras pilsētas pašvaldības policiju, Valmieras 2.vidusskolu. Viņi tikās arī ar SIA “Valmieras Namsaimnieks”, SIA “Valmieras ūdens” pārstāvjiem un apmeklēja aktīvā tūrisma centru “EŽI”, interesējoties par festivālu “Kino Pedālis”.

Valmieras 2. vidusskolā viesus sagaidīja EKO skolas koordinatore Ņila Zaiceva un EKO padomes pārstāvji. Viesiem tika prezentēts skolas DZĪVĀS dabas stūrītis un tā iemītnieki. EKO padomes skolēni dalījās ar studentiem savā pieredzē par EKO projektiem, pasākumiem un aktivitāte, par rīcības dienas pasākumiem, konkursiem, un skolas labo praksi atkritumu šķirošanā. Paldies par aktīvo iesaistīšanos Tatjanai Ļeskinai.

Stokholmas Universitātes studentu grupa Latviju apmeklē izbraukuma studiju vizītes ietvaros. Tās laikā viņi pēta vides pārvaldību Latvijā. Valmieru kā labas prakses vides pārvaldības piemēru Latvijā studenti izvēlējās padziļinātai izpētei. Studentu izpētes rezultāti būs noderīgi Valmieras vides pārvaldības prakses un vides komunikācijas uzlabošanai. Stokholmas Universitātes studentu grupa Latvijā ieradās sadarbības ar Latvijas Universitāti ietvaros. Savukārt Valmieras pilsētas pašvaldība ar Latvijas Universitāti sadarbojas vides komunikācijas prakses uzlabošanai.