Rīcības nedēļas norise Valmieras 2. vidusskolā

No 30.10. -3.11. Valmiera 2. vidusskolā noritēja Rīcības nedēļa.
31.10. tika atklāta izstāde, kurā aktualizējām jautājumu par to, ko mēs atstājam un atstāsim pēc sevis.
1. novembrī 7. klase apmeklēja Daibes atkritumu poligonu. Daibē vēlreiz skolēniem tika pastāstīts par atkritumu šķirošanas nozīmi, kā arī politelēna un bateriju postošo ietekmi uz dabu. Interesanta un izglītojoša bija kinostunda, kuru novadīja Daibes poligona darbinieki . Uzzinājām, ka atkritumus var izmantot biogāzes ieguvei. Tomēr vislabāk ir, ja sadzīves atkritumi tiek radīti pēc iespējas mazāk.
12. klasē pieaicinātais lektors nolasīja lekciju par Pamira un Tjanšaņa kalnu ledāju problēmu.
3. 11. sākumskolas skolēni noslēdza akciju putnu barošanai ziemas periodā. Kopumā tika savākti 23 kilogrami graudu, kas būs iespaidīgs devums putniem aukstajās ziemas dienās.
Laika apstākļu dēļ ir iekavējušies skolas teritorijā esošā strautiņa apkārtnes uzkopšanas darbi un pēc tā paredzētās pusdienas, neradot papildus pārtikas atkritumus. Esam apņēmības pilni tos paveikt novembra otrajā nedēļā.