„Naktsputnu skrējiens” Valmierā

Trešdien, 9.maija vakarā, notika karjeras pasākums – orientēšanās sacensības „Naktsputnu skrējiens” Valmieras pilsētas skolu pamatskolas un vidusskolas skolēniem, finansēts projekta ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pasākumā aktīvi piedalījās arī divas Valmieras 2.vidusskolas komandas. Vidusskolas skolēnu komanda ar nosaukumu V2V un pamatskolas 8.klases puišu komanda ar nosaukumu „Melnie sprinteri”.

Vidusskolas komandā piedalījās – Artūrs Ivanovs, Daniels Kajota, Valērijs Muizniks, Ļubova Sockova un komandas kapteine Arīna Štefane. Pamatskolas komandā piedalījās 8.klases puiši – Niks Stulbergs, Vladislavs Šinkuns, Daniels Kononovičs, Deivids Kleins un komandas kapteinis Vselovods Gondarjuks

„Naktsputnu skrējiens” norisinājās vakarā no plkst.19.00 līdz pat 22.00 un tā bija aizraujoša, intelektuāla orientēšanās spēle, kas prasīja skolēniem demonstrēt prasmi sadarboties komandā, dinamiski pārvietoties un orientēties pilsētvidē, negaidītu situāciju risinājuma meklēšanā un informācijas kodēšanā un šifrēšanā.

Pasākums uzsākās Valmieras mūzikas skolas stāvlaukumā, kur komandu kapteiņi saņēma planšeti ar konkrētiem uzdevumiem un noslēdzās Valmiermuižā ar komandu apbalvošanu dažādos pārbaudījumos atsevišķi un kopumā.

Pasākumā no mūsu skolas komandām vislabāk veicās pamatskolas 8.klases puišu  komandai „Melnie sprinteri”, kuri atrada daudz vairāk meklējamos punktus. Sportiskā aktivitātē „Picu mešana”, kas prasīja uzmanības koncentrēšanu, komandas saspēli un zināmu stratēģiju, sportisko azartu bija visveiklākie starp visiem dalībniekiem , demonstrējot īstu komandas garu. Par to arī pozitīvie puiši saņēma īpašu balvu un

Liels PALDIES abu komandu jauniešiem par piedalīšanos pasākumā un arī skolas direktoram Andrejam Gluhovam  par sniegto atbalstu pasākuma „Naktsputnu skrējiens” organizatorisko jautājumu risināšanā.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone