Nākamgad olimpiādei būt!

Otro gadu Valmieras 2.vidusskola organizē 5. un 6.klašu dabaszinību olimpiādi Valmieras pilsētas un Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novadu skolām. Šogad olimpiāde norisinājās attālināti un skolēni savās klašu grupās sacentās individuāli. Kā ierasts, olimpiādei bija divas daļas – teorētiskā un eksperimentālā.  Pirmajā daļā skolēni strādāja ļoti nopietni un atbildīgi. Dažiem nācās sākt darbu no jauna, jo elektrības pārrāvumu dēļ pievīla tehnika un internets. Papildlaikā visi iekļāvās un darbus iesniedza.

Eksperimentālai daļai iepriekš bija iedots daļējs nepieciešamo materiālu saraksts un skolēniem bija iespējams apdomāt, kādu modeli nāksies būvēt, sagādāt materiālus un rīkus, kas sarakstā nebija minēti. Dažiem tomēr bija pārsteigums, kad saprata, ka nepieciešams arī balons. Balona vietā tika dota atļauja izmantot gumijas cimdu. Eksperimentālajā daļā skolēni darbojās aktīvi, būvējot auto modeli, kas darbojas uz reaktīvā dzinēja principu, testējot un veicot uzlabojumus, lai modelis veiktu distanci ātrāk, tālāk un precīzāk. Video un darba lapu skolēni iesūtīja elektroniski.

Prasme konstruēt, veidot, pārbaudīt, uzlabot prototipu, veikt darba analīzi olimpiādes dalībniekiem noderēs, turpmākajos gados apgūstot mācību priekšmetus – inženierzinības, dizains un tehnoloģijas, fiziku.

Skolēni atzīst, ka grūtības vairāk sagādājusi pirmā daļa, jautājumi un uzdevumi bijuši nopietni, satraukums bijis par to, vai pagūs dotajā laikā darbu izpildīt. Eksperimentālā daļa bijusi aizraujoša un lielāko prieku sagādājis tas, ka paša gatavotais auto modelis tiešām braucis. Tomēr nācies nopietni piedomāt, kā var uzlabot savu modeli, lai tas brauktu tālāk. Visi olimpiādes dalībnieki atzīst, ka ir apmierināti ar piedalīšanos un gatavi nākošgad tikties klātienē. Olimpiādei būt!

Liels paldies aktīvajiem un zinātkārajiem skolēniem par piedalīšanos tiešsaistes olimpiādē. Paldies  skolotājiem par skolēnu iesaistīšanu, iedrošināšanu piedalīties attālināti.

Valmieras 2. vidusskolai bija liels gandarījums organizēt un vadīt olimpiādi.

Zigita Baldone

Dabaszinātņu mācību joma vadītāja