MĒS ESAM LATVIJA!

Krāšņo rudens lapu virpulī, sveču gaismu siltumā un neskaitāmās sarunās par dzimto zemi tuvojās Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadiena.

Mūsdienu laikmetā vārds “Dzimtene” bieži vien zaudē savu līdzšinējo dziļumu un nozīmīgumu. Bet šis vārds aptver visas jūtas, vēsturi, mūsu iekšējo un ārējo pasauli, kas saistīta ar dzimto zemi. Daudziem no mums Latvija ir dzimtene, daudziem – valsts, kurā mēs jūtamies, kā dzimtenē. Dzimtene – tā ir īpaša sajūta sirdī, siltums dvēselē, tik dzidra un neaizmirstama sajūta katrā elpas vilcienā.

Jebkuras zemes vislielākā bagātība ir cilvēki, kas to piepilda, kopj, rūpējas par to.  Cilvēki, kas mainoties gadsimtiem, spēj dot mīlestību pret šo zemi nākotnes paaudzēm. Cilvēki, kuri atspoguļo šo paaudzēs krāto mīlestību savā kultūrā, tradīcijās un ticībā. Mēs veidojam šo valsti, saglabājot vēsturisko, kopjot mūsdienīgo un būvējot nākotni. Mēs esam Latvija! Katrs no mums, kas dzīvo Latvijā, nemanāmi kļūst par tautu, bez kuras valsts nevar pastāvēt.

Par šiem daudzajiem un nedaudzajiem Latvijas Republikas pastāvēšanas gadiem vairāku paaudžu, kultūru un tradīciju saknes ir savijušās vienā ciešā kamolā. Mūs visus vieno Latvija. Tik dažādus un tik līdzīgus, tik unikālus un tik vienotus. Papildinot viens otru, mēs kļūstam bagātāki un stiprāki. Mūsdienu pasaulē, kurā nav robežu, tautas spējai saglabāt savu unikalitāti un vienotību ir ļoti liela nozīme. Būt lielās pasaules daļai, saglabājot savu identitāti, ir ne tikai Latvijas priekšrocība, bet katra Latvijas iedzīvotāja privilēģija.

Sveicot Latviju, un tajā skaitā Valmieras 2.vidusskolas saimi Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadienā, es gribētu novēlēt saglabāt arī turpmākajām paaudzēm vārda “Dzimtene” dziļumu, nododot mūsu pēctečiem mīlestību pret dzimto zemi. Būt par šīs zemes saimniekiem, saglabājot un vairojot Latvijas krāšņumu un bagātības. Būt Latvijas patriotiem, lepni nest tās vārdu un karogu plašajā pasaulē. Būt par Latvijas tautu, saglabājot tradīciju bagātību un neatkārtojamību. Jo MĒS ESAM LATVIJA!

Valmieras 2.vidusskolas direktors

Andrejs Gluhovs