Karjeras dienu pasākums – „Izzini dabaszinātņu jomas profesijas”

Pirmdien, 8.oktobrī, 1.-4.klašu skolēni piedalījās pasākumā „Izzini dabaszinātņu jomas profesijas”. Skolēniem bija iespējas piedalīties laboratorium.lv organizētajā aizraujošā  zinātniskā šova praktiskajās darbnīcās un meklēt atbildes uz jautājumiem  „Kas tas ir?”, „Kam?” un „Kāpēc?”.

Kā gan var uzzināt par profesiju labāk, ja ne izmēģinot pašam? Tas ir īstais veids, kā saprast, vai Tev patīk konkrēta specialitāte, kur vajadzīgas fizikas, ķīmijas zināšanas vai nē.

Skolēni paplašināja savas zināšanas un redzesloku, uzzināja par konkrētām profesijām, kurās īpaši nepieciešamas eksaktās zinātnes – elektroinženieris, elektronikas inženieris, kosmiskā transporta inženieris, polimēru materiālu pētnieks, fizikas un ķīmijas zinātnieks, būvinženieris, autotransporta inženieris, pārtikas tehnologs, gāzu ražošanas speciālists, mazgāšanas līdzekļu speciālists, pretkorozijas līdzekļu speciālists, detektīvs, kosmētikas līdzekļu tehnologs.

Skolēni ieguva priekšstatu cik daudzveidīga ir profesiju pasaule un guva  iespēju ieraudzīt zinātni daudz plašāk, nekā tas ir iespējams skolas programmas ietvaros.

Jo vairāk skolēni uzzina par dažādām profesijām, jo vieglāk viņiem nākotnē būs izvēlēties to, kura tiešam nesīs ne tikai naudu, bet arī baudu.

Pasākums 1.-4.klases skolēniem sagādāja lielu prieku, neaizmirstamus iespaidus un caur interesantu praktisko darbošanos zinātniskajos eksperimentos ļauj iemīlēt zinātni un motivē vēlāk centīgi mācīties ķīmiju un fiziku.

Paldies 1.-4.klašu audzinātājām par sadarbību un atbalstu pasākuma norisē un zīmējuma konkursa „Mana nākotnes profesija” organizēšanā.

Izdevumi par pasākuma norisi segti  no ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/1/001”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējuma.

Pedagogs karjeras konsultants: Lolita Eklone