Karjera un dzīvesveids

Piektdien, 30.novembrī, Valmieras 2. vidusskolas struktūrvienības vakara (maiņu) vidusskolas 8./9.-12.klašu skolēni piedalījās pasākumā „Karjera un dzīvesveids”. Pasākuma dalībnieki izvērtēja vai mūsu ieradumiem, raksturam, prasmēm, spējām un vaļaspriekiem ir būtiska nozīme profesijas izvēlē, jo darbā pavadām lielāko daļu dzīves un profesionālie izaicinājumi arī veido mūsu personību.

Dalībnieki iepazinās ar sabiedrībā pazīstamas personības, žurnālistes un pasākuma vadītājas Baibas Sipenieces viedokli un ieteikumiem profesijas izvēlē.

Tika noskaidrotas dažādas profesiju vērtības – ceļojumi, elastīgs darba laiks, prestižs sabiedrībā, personiskā neatkarība, lieli ienākumi u.c., saistībā ar ierasto dzīvesveidu un darbojoties grupās tika izveidoti piemērotāko profesiju saraksti.

Pasākuma noslēgumā katra grupa prezentēja savu izveidoto darbu.

Secinājām, ka profesijas izvēle ir ļoti svarīga ikviena cilvēka kā personības dzīvē, labsajūtā  un ir reāli iespējams piemeklēt sev visatbilstošāko profesiju, saskaņā ar mūsu vēlamo  dzīvesveidu.

Paldies par sadarbību vakarskolas skolotājiem un īpaši direktora vietniecei Oksanai Karaļčukai.

Pedagogs karjeras konsultants- Lolita Eklone