Izglītības ministre Ilga Šuplinska reģionālajā vizītē apmeklēja Valmieras 2. vidusskolu

Piektdien, 2019. gada 15. februārī, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska devās reģionālajā darba vizītē uz Vidzemi, lai iepazītos ar Valmierā un Raunā esošajām vidusskolām un piedalītos sarunā “Līderis skolā”.

Ministre apmeklēja Valmieras 2. vidusskolu, kurā veiksmīgi tiek īstenota pāreja uz mācībām valsts valodā. Plānots, ka pāreja uz mācībām valsts valodā sāksies 2019.gada 1.septembrī un noslēgsies 2021.gada 1.septembrī. Paredzēts, ka vidusskolā (10-12.klase) visi vispārizglītojošie priekšmeti tiek pasniegti latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus (moduļus). Savukārt pamatizglītības posmā skolas varēs izvēlēties kādu no trīs modeļiem, kas nodrošinās mācību procesu – latviešu valodā, mazākumtautības valodās un bilingvāli.

avots: izm.gov.lv