eTwinning projekts “Stāsta animēšana”

Mācību gada izskaņā Valmieras 2.vidusskola kopā ar Lībagu sākumskolu no Talsu puses iesaistījās kopīgā eTwinning  projektā “Stāsta animēšana”. Projekta mērķis bija praktiski apgūt vizuālās programmēšanas vidi, lai tajā izveidotu animētu stāstu. Projekta laikā skolēni iepazinās ar algoritmiem un programmēšanas vidi Scratch, aplūkoja dažādus piemērus un apguva vienkāršus programmēšanas soļus, paši eksperimentēja ar jaunu fonu, gariņu skaņu pievienošanu un demonstrēšanu. Projekta noslēgumā skolēni sacerēja un animēja savus stāstus un apguva remix, jeb cita stāsta papildināšanu. Projekta noslēgumā pēc darbu skates tiešsaistē tikāmies visi dalībnieki, lai kopā atskatītos uz izdarīto, dalītos iespaidos, jo skolēniem šī bija pirmā pieredze darboties eTwinning projektā, tā padarot aizraujošāku un interesantāku mācību procesu. Skolēni saņēma diplomus par aktīvu dalību projektā “Stāsta animēšana” un aptaujas anketās atzina, ka darboties bijis ļoti interesanti, guvuši daudz jaunu ideju, paticis, ka darbu varēja veidot dažādās valodās (latviešu, krievu, angļu) un 82%aptaujāto nākošgad turpinās darboties līdzīgā projektā.

Projekta vadītājas Vēsma Gaiziņa un Zigita Baldone