Ekskursija iepazīsti darba pasauli „ Ko ražo Latvijā?”

Trešdien, 25.aprīlī, ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādes” ietvaros, Valmieras 2.vidusskolas 2. un 3.klases skolēni devās karjeras atbalsta izpētes ekskursijā „Ko ražo Latvijā?”

Latvijas mežu Dabas izglītības centrā „Vecupītes” skolēni virtuāli iepazinās ar Gaujas Nacionālo parku un tās aizsargājamās dabas teritorijas daudzveidību, iemācījās atpazīt dažādus kokus, atpazīt putnus un to balsis, aktīvi un ar interesi piedalījās interaktīvos uzdevumos un stafetē, kā arī uzzināja par profesijām, kas saistītas ar dabas aizsardzības jomu – mežzinis, mežkopis, ornitologs, arborists, dabas aizsardzības inspektors u.c. Ļoti priecēja skolēnu iepriekšējās zināšanas dabaszinībās par dabu, dzīvniekiem un putniem.

Savukārt bioloģiskajā saimniecībā „Vīnkalni” brīvdabas picērijā skolēni iemācījās paši veidot gardas itāliešu picas un uzzināja, kas ir filcēšana un paši to praktiski izmēģināja. Pasākuma laikā skolēni iepazinās ar lauku tūrismu un profesijām pavārs, picu cepējs, uzņēmējs, filcētājs, mājražotājs.

Maziem skolēniem ļoti patika šī ekskursija, un viņi ieguva ne tikai jaunas zināšanas par darba pasauli un profesijām, bet arī pozitīvas emocijas un jaunus iespaidus.

Paldies klašu audzinātājām – Olgai Ševjakovai, Larisai Ļedovskihai un pedagoga palīgām Jekaterinai Bojārei par līdzdalību un atbalstu pasākuma norisē.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone