EKOZIŅAS

Šajā mācību gadā mūsu skolas tēma ir “Skola un tās apkārtne”. Bērnudārza audzēkņi kopā ar audzinātājām par šo tēmu  izveidoja filmu . Sākumskolas skolēni, precīzāk , 3. klase  un viņu klases audzinātāja Olga Ševjakova šīs tēmas ietvaros apmeklēja dabas izglītības centru “Vecupītes”.  Bērniem bija iespēja :

• apskatīt izstādi par mežu,
  • piedalīties vides spēlēs,
  • piedalīties dabas pētniecības nodarbībās.

Iegūtās zināšanas varēs  tikt izmantotas mācību stundās.

08.05.2018. skolas Ekopadomes pārstāvji: Marks Lēvis, Alīna Koroļkova, Anna Koziņeca un Viktorija Jefimova piedalījās konferencē, kas bija veltīta ūdens resursiem. Uzaicinājums tika saņemts no sadarbības partneriem – Valmieras Viestura vidusskolas Ūdens parlamenta un ekoskolas. Konferencē pastāstīja par ekosistēmām, kas saistītas ar ūdeni, aktualizēja ūdens ekosistēmu problēmas. Tāpat audzēkņi ar lielu interesi noklausījās A. Klepera lekciju par putniem ,kuri ligzdo mūsu zemē. Lielu interesi izraisīja radošais darbs “Āderes “ un to  ietekme uz  cilvēku.

10.05.18. mūsu Ekoskola ar saviem sadarbības partneriem (VVV) devās aizraujošā ekskursijā. Ekskursijas organizatore S. Balode  bija sagatavojusi interesantu maršrutu, lai pētītu  ekoloģijas, ģeoloģijas un bioloģijas jomas jautājumus. Ekskursijas dalībnieki bija mūsu skolas un Ekopadomes skolēni.

Ekskursijas laikā:

• apskatījām Vaidavas ūdenskritumu,
  • apmeklējām Druskukalnu (246 m),
  • pamaldījāmies pa Dabas labirintiem Alūksnes muzejā, kurā uzzinājām daudz interesanta par minerāliem un to īpašībām,
  • darbojāmies meistarklasē par dārgakmeņu atrašanu un mēģinājām tos apstrādāt.
  • Bija iespēja labāk iepazīt Alūksni un Gulbeni.
  • Paviesojāmies arī pie mūsu sadarbības partneriem Smiltenes skolā.

Sākoties pavasara darbiem, sakopām puķu dobes  pie skolas un pārstādījām jasmīnus.