Ekoziņas 19.09.2017

Valmieras 2. vidusskolas EkoPadome un 7. klase piedalījās izzinošā ekskursijā Sedas purvā.
Otrdien, 19. septembrī Valmieras 2. vidusskolas jaunā EkoPadome, apvienojoties ar 7. klases skolēniem, skolotāju Ņilas Zaicevas un Olitas Šarlanes pavadībā, devās draudzīgā un izzinošā braucienā uz kūdras ieguves purvu Sedā. Sedas purvs ir viens no lielākajiem Latvijas kūdras purviem, kurā vēl joprojām notiek intensīva kūdras ieguve. Tas arī ir bagāts ar putniem, dažādiem meža zvēriem un augu valsti.
Ekskursijas mērķis bija, pirmkārt, iepazīt aizsargājamās teritorijas “Sedas purvs” dabu. Otrkārt, uzzināt par kūdras ieguves uzņēmumā esošajām profesijām. Treškārt, tās laikā tika uzņemti un iesvētīti jaunie EkoPadomes locekļi.
Lai ekskursija izdotos izglītojoša un saistoša, lielu ieguldījumu sniedza Aleksandrs Tomaševičs. Skolotājas un skolēni ir ļoti pateicīgi Tomaševiča kungam, jo viņš ne tikai aizrāva tās dalībniekus ar interesantu stāstījumu, bet arī bija parūpējies, lai visi jutos dzīvespriecīgi un paēduši. Viņa rūpēm par ekskursantiem pievienojās arī pati daba, lutinot tos ar saulainu un siltu laiku.
Skolēni pastāstīja, ka ekskursijas laikā bija iespēja uzzināt, cik kaitīgs un reizē arī vērtīgs ir purvs, kā tiek iegūta kūdra, kādās kategorijās to iedala un vēl daudz ko citu. Visiem prieku sagādāja vizināšanās vagoniņā un kopīgā pusdienošana. Pēc pusdienām izlietotie vienreizējie trauki tika savākti un paņemti līdz, bet tukšās ūdens pudeles sašķirotos atsevišķi, lai turpmāk varētu tās izmantot ieplānotajās projekta aktivitātēs. Vēl ekskursijas laikā tika apmeklēts arī SIA Legro, kurā varēja vērot, kā tiek attīrīta un sašķirotas jau iegūtā kūdra.
Ekskursija bija izdevusies. Laiks paskrēja nemanot, vērojot neparastās Latvijas dabas ainavas, izbaudot svaigo gaisu, iegūstot jaunas zināšanas un pozitīvas emocijas.