Eiropas diena Rīgā

Eiropas dienas ietvaros Valmieras 2.vidusskolas 9.klases skolēniem tika sniegta lieliska iespēja, lai iepazītu Zviedrijas un Lietuvas vēstniecību darbu un apmeklētu LU Akadēmisko centru.

Vispirms skolēni apmeklēja Zviedrijas vēstniecību, kur tika iepazīstināti ar valsti un pašas vēstniecības darbu. Par aizraujošu piedzīvojumu izvērtās noslēguma viktorīna, kurā skolēni demonstrēja iegūtās zināšanas. Arī savas zviedru valodas prasmes!

Savukārt Lietuvas vēstniecībā darbinieki vadīja atraktīvu latviešu un lietuviešu valodas salīdzinošo kursu, un pacienāja skolēnus ar lietuviešu nacionālo gardumu – Šakoti.

Nākošais pieturas punkts – LU akadēmiskais centrs lika aizmirst par karstās dienas nogurumu, jo jaunieši iepazinās ar Eiropas augstākā līmeņa studiju iespēju vietu. Gan modernās laboratorijas, gan studentu atpūtas iespējas  – nevienu neatstāja vienaldzīgu.

Jā, un kur nu vēl skaistais Rīgas skats no universitātes jumta!

Paldies Eiropas Mājai un Valmieras 2.vidusskolas direktoram par lielisko dienu!

9.klases skolniece A.Šamkova un klases audzinātāja I.Mole

1. gada 10. maijā