Dizainera profesija

Mūsdienās arvien aktuālāka un populārāka kļūst Dizainera profesija, tāpēc piektdien 17. septembrī  Valmieras 2.vidusskolas sākumskolas 1. un 4.klases skolēni, priekšmetu nedēļas ietvaros sākumskolas jomā „Daba mūsu interjerā”, integrētajā karjeras caurviju stundā, paplašināja savas zināšanas par Dizainera profesijas daudzpusīgām iespējām dažādās  dzīves jomās.

Skolēni ieguva plašāku informāciju par dizainera profesijas plašajām iespējām praktiski visās dzīves jomās un iepazina dizaina veidus- interjera, vides, ainavu, skaistumkopšanas jomas, imidža, mēbeļu, apģērba, modes, grafiskais, rūpnieciskais, tipogrāfiskais jeb šriftu, informācijas, poligrāfijas, grāmatu, arhitektūras, procesu, izstāžu, WEB dizainu.

Skolēni arī izvērtēja kādas prasmes un kompetences, personības īpašības ir nepieciešamas šajā profesijā, piemēram, ka svarīgas nav tikai radošās spējas, bet tik pat svarīgas ir komunikācijas prasmes, prasme plānot savu laiku, pašdisciplīnas un pašorganizētības prasmes, kā arī šajā profesijā noder zināšanas un prasmes, kas apgūtas visos mācību priekšmetos.

Paldies par sadarbību sākumskolas skolotājām un klašu audzinātājām Tatjanai Koziņecai un Larisai Ļedovskihai.

Lolita Eklone, Valmieras 2.vidusskolas pedagogs karjeras konsultants