Kā pasargāt sevi no vīrusiem?
Cienījamie vecāki! Laikā, kad pieaug saslimšana ar saaukstēšanās slimībām un gripu, nepieciešams ievērot dažādus profilaktiskos pasākumus. Labs profilakses līdzeklis ir franču homeopātiskais līdzeklis „Oscillococcinum”, kuru var lietot  pa vienai kapsulai 1 reizi nedēļā. Kapsula ir jānosūkā. Oscillococcinum” var lietot, parādoties  jau pirmajiem gripas simptomiem vai arī pie saaukstēšanās pazīmēm, pēc shēmas.
Lai stiprinātu imunitāti, profilakses nolūkos ieteicams lietot vitamīnu C ( bērniem no 10 gadiem 200mg diennaktī, vecākiem par 10 gadiem – 500mg diennaktī), kā arī eihinācijas preperātus ( tablešu vai pilienu veidā), kompleksie vitamīnu preperāti (Picovit, Centrum junior, Apovit bērniem, Brīnumbērns u.c.).
Parādoties pirmajām saaukstēšanās pazīmēm, labāk palikt mājās, nevis doties uz mācību iestādi. Par vakcinēšanos pret gripu konsultēties ar ģimenes ārstu.
Augļos un dārzeņos esošie vitamīni nestāv ne tuvu aptieku piedāvātajiem uztura bagātinātājiem, un ieteicams biežāk ēst dzērvenes, cidonijas, burkānus, kāpostus un citas dabas veltes.