„Valmiera – Liepāja: izaicinājumi un novitātes”

Valmieras 2. vidusskolas skolotāji aprīļa sākumā devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Liepāju, apmeklējot Liepājas A. Puškina 2. vidusskolu un piedaloties pieredzes apmaiņas seminārā „Valmiera – Liepāja: izaicinājumi un novitātes multilingvālājā izglītībā”. Brauciena galvenais mērķis – iepazīt savstarpējo pieredzi multilingvālājā izglītībā, metodikā, kā arī dalīties pieredzē par multilingvālās izglītības norisi mūsu skolās.
Liepāja valmieriešus sagaidīja ar pirmajiem pavasara saules stariem un sirds siltumu. Divu dienu programma piesātināta – jāpaspēj daudz, jo ir ko redzēt, dzirdēt un mācīties!
Vizītes laikā viesojamies Liepājas A. Puškina 2. vidusskolā, tikšanas laikā tikām iepazīstināti ar skolas vēsturi un attīstības stratēģiju, ar tās kultūras dzīvi, savus priekšnesumus mums sniedza vidusskolas klašu audzēkņi, dāvājot mums teiku par Liepāju, literāri muzikālā kompozīcijā.
Viesmīlīgi tika izradīta skola, bet, protams, svarīgākais bija stundu apmeklējums. Skolotājiem tika dota iespēja apmeklēt dabaszinības, krievu valodas un literatūras, sporta, latviešu valodas, vēstures, angļu valodas, sociālo zinību un robototehnikas stundas. Galvenā atziņa un iedvesmas avots, ka visa pamatā ir radošs darbs, inovāciju pielietojums, kolēģu profesionālisms, kas ir visu panākuma ķīla.