Pārrobežu sadraudzības saišu stiprināšana

Š.g. 5. martā Valmieras 2. vidusskolas administrācijas delegācija viesojās Pasvalī (Lietuva), ar kuru mūsu skolu saista draudzīgas attiecības nu jau vairāk par 15 gadiem. Brauciena mērķis bija saistīts ar draudzības sakaru atjaunošanu un nostiprināšanu, kā arī ar sadarbības līguma noslēgšanu starp Valmieras 2. vidusskolu un Petro Vileišisa ģimnāziju.
Administrāciju gaidīja notikumiem bagāta, aizraujoša diena. Ierodoties skolā, tika piedāvāts doties ekskursijā pa skolu, iepazīstoties ar Petro Vileišisa ģimnāzijas saimi un ikdienas darbu, apmeklējot gan skolas muzeju, gan skolas mākslas galeriju, kā arī bio nano tehnoloģiju laboratoriju. Starp citu, ģimnāzija tika nosaukta par godu slavenajam lietuviešu inženierim Petro Vileišisam, kurš ir dzimis Pasvalī un kādreiz ir projektējis un būvējis tiltus Lietuvā un, kā izrādījās, arī Latvijā.
Ģimnāzijas direktora vietnieki pastāstīja par skolas izglītības programmām, mācību priekšmetu standartiem, par realizējamajiem un plānotajiem Eiropas fondu projektiem, par skolas attīstības perspektīvām. Jāpiemin, ka ģimnāzija ir viena no lielākajām skolām šajā pilsētā un pat novadā, un tajā mācās ap 700 skolēnu un strādā 62 pedagogi. Petro Vileišisa ģimnāzija ir Viļņas Universitātes un Kaunas Tehniskās Universitātes sadarbības partneris.